MKD RAP

RAP!
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Слаткар - Остај ме да пишувам

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin


Posts : 60
Join date : 2009-06-27

PostSubject: Слаткар - Остај ме да пишувам   Sun Jun 28, 2009 8:12 am

Слаткар - Остај ме да пишувам

Едини излез е мојот лист бел се колнам во мастилото дека ке бидам искрен
пишивам за тоа што го живеам и гледам инспираница не ми треба животот е
моја тема создревам ко слободен уметник копилето што пее за хаге и жени е
на сите вас поети слободен ум нема граница брат ова е мојот живот мое био
од никој не зависам брат и резултат да е зеро то зеро скитам од перон до
перон менувам перо по перо јбг не го капирам твојот филм посесивен зарем
јас сум кривец што сум креативец ха, ма добро знам колку вредам уникат за
мојот ракопис не постои цена, мастилото е мојот порок не знам како да
прекинам навлечен сум темно и ми студи, барам светлина депресија тако е
животот тестира боли ко на рака секира уживај не се секирај брат

Рефрен: само остај ме да пишувам,
само остај ме да пишувам,
те молам остај ме да пишувам,
само остај ме да пишувам


Ја не сум оратор заробен ми е зборот како птица во кафез маченик е мојот
говор како пичка само пишувам од него да побегнам мој једини пораз ма и
него ке го победам сега мислам дека можам да постигнам све ме чека успехот
убеден дека сум квалитет моите будали пет ме прават се посилен отварам нова
димензија а ти остануваш фосилен со плитки мисли ти си само писарот јас го
пишувам тоа што никаде не е запишано веруј имам длабоки мисли ко дунав без дно
црпам инспирација од мојот бунар и не ме прават среќен бато слава и харем
пари и коментари браво најбољи си царе пишувам значи постојам тоа е мојата
теза животот започнува и завршува со песна

Рефрен: Затоа остај ме да пишувам,
те молам остај ме да пишувам,
затоа остај ме да пишувам,
те молам остај ме да пишувам


А мојот свет не е розов ко што мислат другите држам статус на дечко убиствен
ма губи се тоа се само муабети мои луѓе мили се уште кал до колена избегавам
црвен килим но за кој кур ми се тие его улични принципи и почит од другите
македонски екипи кажи ми што имам од нив евтина храна и пролив немаат шанса за
голем тираж па нормално се против, еј брат јас сум принуден да бидам хардкор
терминот ме удара јако несакам да бидам хардкор веруј никој нејке освен пар
нафурани гомна немаат појма дека хардкор е термин за клошар никој не сака да
биде социјала траката ти излага од од ПЦ стануваш комерцијала зависи колкав си
квалитетен заработуваш ко келнер а сонуваш за кариера од дете ке биде брат

Рефрен:само остај ме да пишувам,
само остај ме да пишувам,
само остај ме да пишувам,
само остај ме да пишувам... 

The administrator has disabled public write access.
#1052
tWeaK (User)
Gold Boarder
Posts: 227
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user

Re:Текстови од песни! 1 Week, 6 Days ago Karma: 1
Слаткар фт. Желе - Ќе направам се

Ќе направам се,
кажи ми брат што ќе направиш
ќе направам се,
кажи ми брат што ќе направиш
ќе направам се,
кажи ми брат што ќе направиш
ќе направам се,
Желе кажи што ќе направиш

Секоја промена е тешка
дали можеш да се смениш
прашање е дали веруваш во себе колку цениш
после се, барем не но дали сеуште е бед
кажи ми дали си среќен со тоа што си прошол се
мислев дека животот ќе биде ноти но
што е тогаш сонам во сите тие ноќи што
сме доведени до работ од крајот на патот
дали да продолжиме со нашиот живот краток
го сакаме она што не ни припаѓа нам
а никој не е спремен да продолжи сам
и дали може да сте среќни заради власт
дали допира до сите песнава и мојот глас
ни јас неможам да разберам баш се
се трудам да направам само добро да е
дали си спремен за љубов да мразиш
кажи ми дали си среќен кога од себе се пазиш

Излегов од твојот граничен свет
и јас не картколив по граничен век
сеуште пишувам за мојата улица
сепак красна ми сваќа што значи музика

Како што кажав животот ме научи да бидам цврст
сеуште со главата горе сеуште среден прст
сватив дека сум среќен со мали нешта
што ме прави да сум поголем после секоја песна
спремен, сега сум спремен сега сум свесен
сега ќе направам се само да останам среќен
но не заборавам како било кога беше бед
како боли како е да бидеш мек
но брат имам само една шанса за да победам
затоа не престанав во себе јас да верувам
и не заборавам од каде сум со кого бев
сватив дека се е релативно се ќе помине
се ќе заврши исто како песнава
исто како тажна приказна, драма и песнава
и после сево не останувам вечен
затоа ќе направам се да бидам среќен

Излегов од твојот граничен свет
и јас не картколив по граничен век
сеуште пишувам за мојата улица
сепак красна ми сваќа што значи музика 
Back to top Go down
View user profile http://mkd-rap.darkbb.com
 
Слаткар - Остај ме да пишувам
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
MKD RAP :: Lyrics :: Toksikologija lyrics-
Jump to: