MKD RAP

RAP!
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 slatkar - love

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin


Posts : 60
Join date : 2009-06-27

PostSubject: slatkar - love   Sun Jun 28, 2009 8:11 am

Слаткар - Love

Сакав да не те видам пак во мојот живот, те сменив со астра , курви , џоинт и пиво. Сакав да кренам слушалка да прашам "како си?" ( Ало ) Се потсетив на нашите фрки и пакости. Јас неможам со тебе а и неможам сам, плачам ко пичкетина признавам не ми е срам. Болка тежи чисто сумњам ти немаш ни грам. Овој свет од четири зида ме излудува.

Сакав да не те видам пак во мојот живот, те сменив со астра , курви , џоинт и пиво. Ми текна да кренам слушалка да прашам "како си". Прскам на твојата плава коса и ни влезе татко ти. Неможам со тебе а и неможам сам, плачам ко пичкетина признавам не ми е срам. Болка тежи чисто сумњам ти немаш ни грам. Мојот свет од четири зида ме излудува.
Back to top Go down
View user profile http://mkd-rap.darkbb.com
 
slatkar - love
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Fridays Cry-Love is a Fire
» Stone love vs Body Guard vs Innercity 94
» City Rock v Stone Love: Spanish Town, JA 1991
» Inner City vs Stone Love 1993
» Jah Love Muzik: Hagley Park Rd. New Years 1979. (Brigadier Jerry)

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
MKD RAP :: Lyrics :: Toksikologija lyrics-
Jump to: