MKD RAP

RAP!
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Green out fakalavista

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin


Posts : 60
Join date : 2009-06-27

PostSubject: Green out fakalavista   Sun Jun 28, 2009 8:01 am

Бонџорно, дино, капо ди тути капа
тргам рапери од мапа, вадам
фас ти вадиш тапа, сакаш фајт,
девојка ти го сака меѓу препони
сега си само ваму па таму
навлечен на спомени
со целата екипа градот гори
веќе сте ќори душата збори
се од самрак па до зори, кој е кој?
Кој ја пали цела публика за кого
читате дома, праиме лом, а закон музика
да не ме боли стап во рап дали ти значам
дневно 500 рими кажувам и 500 пишувам
го живеам тоа што го сонував од копиљ
направи ретроспектива види како сум се пробил
што си добил, рокање на празен муабет,
види ме мене, види ме сега
се уште со крвав поглед успеав,
ролам вистина на хартија легална,
дрога легија ти чекориш по права линија
мавам Пистолеро рафален во стилот,
а репликата на стравот работи на случајот
до смрт и назад тандемот на сите времиња
плод на сите семиња, омилена боја ми е зелена
ме мразиш, јас те мразам уште повеќе
здраво за готово сте сите
ама кога нејќе, нејќе детето што
те растура со затнат нос,
еден, два fuck off аста ла виста и адиос

Пази влегувам, одлепувам, еве завлекувам,
и од нигде римите не ги ни виде
нека ти биде од сите засекувам
хејтерите нека ме мразат
раперите нека ми кажат,
џек е стилот за кур ве лажат
па за да можат да го крадат. СТОП!
Мора да успорам за да ме сфатиш
еве вака така натака, фаќам ритам како сакаш
како пукаме така Скопјево се тресе
земјата сече, бесен ритам тече
Пеше, дали го правиме да се влече
Пак не знам кој...

Сакам пак и пак
Back to top Go down
View user profile http://mkd-rap.darkbb.com
 
Green out fakalavista
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Saying hello
» SONIA POULTON EXPOSED PART 2
» Green Room Serenate Part 2?
» MAMI's new hair color?

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
MKD RAP :: Lyrics :: Green out lyrics-
Jump to: